Tradycja i nowoczesność

Tradycja i nowoczesność

24 lutego 2015
w kategorii: News
Możliwość komentowania Tradycja i nowoczesność została wyłączona
  • Tradycja i nowoczesność
  • Tradycja i nowoczesność
  • Tradycja i nowoczesność

Tradycja i nowoczesność

Porsche Classic wprowadza nowy radioodtwarzacz z nawigacją dla klasycznych samochodów.

Nowy radioodtwarzacz z nawigacją Porsche to odpowiedź na rosnącą popularność wbudowanych systemów multimedialnych przeznaczonych do klasycznych aut sportowych. Stylistycznie 1-DIN-owy sprzęt przypomina odtwarzacze „z epoki” – obsługuje się go za pomocą dwóch stylizowanych na klasyczne pokręteł, sześciu przycisków oraz ekranu dotykowego o przekątnej 3,5 cala.

Radioodtwarzacz pasuje do wszystkich generacji 911 począwszy od lat 60. aż do ostatniej serii z silnikami chłodzonymi powietrzem – 993 z połowy lat 90., a także do wcześniejszych modeli napędzanych jednostkami umieszczonymi z przodu lub centralnie. Urządzenie ma wszystkie funkcjonalności współczesnych systemów multimedialnych. Poza nawigacją wyposażono je w łączność Bluetooth służącą do komunikacji ze smartfonem oraz w interfejsy dla zewnętrznych źródeł muzyki. Za ich obsługę odpowiada ekran dotykowy. Zintegrowany wzmacniacz o mocy 4x45W można podłączyć bezpośrednio do głośników lub, za pomocą opcjonalnego kabla, do oryginalnego systemu audio. Ponadto, jednostka dysponuje dwoma mikrofonami: wbudowanym i zewnętrznym.

Działanie nawigacji sprawdzono w ramach podróży testowych po poszczególnych krajach Europy. Kierowcy mają do wyboru wskazówki podawane w formie strzałek, jak również widok dwu- lub trójwymiarowej mapy. Dane z mapami przechowywane są na karcie microSD o pojemności 8 GB i regularnie aktualizowane. W Niemczech nowe radio z nawigacją jest już dostępne u partnerów Porsche Classic lub w Centrach Porsche w cenie 1184 euro z VAT.