Nowa wersja cee'da już w Genewie

Nowa wersja cee’da już w Genewie

23 lutego 2015
w kategorii: News
Możliwość komentowania Nowa wersja cee’da już w Genewie została wyłączona
  • Nowa wersja cee’da już w Genewie
  • Nowa wersja cee’da już w Genewie
  • Nowa wersja cee’da już w Genewie

Nowa wersja cee’da już w Genewie

Litrowy silnik turbo z trzema cylindrami i dwusprzęgłowa przekładnia automatyczna to najważniejsze wyróżniki Kii cee’d GT Line, która zostanie oficjalnie pokazana 3 marca podczas targów w Genewie.

Auto będzie pozycjonowane między standardowymi modelami a wersją GT i skierowane do osób chcących mieć auto o wyglądzie wersji GT ale niekoniecznie tak mocny silnik. Auto dostępne będzie jako hatchback, coupe i kombi. Pod maską pracować będzie benzynowy trzycylindrowiec turbo o mocy 120 KM i 172 Nm bądź Diesel 1,6 CRDi, którego moc została podniesiona ze 128 do 133 KM a maksymalny moment obrotowy z 265 Nm do 285 Nm. W ofercie pojawiła się również automatyczna przekładnia dwusprzęgłowa o 7 przełożeniach, która będzie dostępna dla wersji wysokoprężnej.

Wizualnie auto wyróżnia się nowym wzorem 17-calowych alufelg, światłami LED do jazdy dziennej, bardziej agresywnymi zderzakami, tylnymi światłami LED, nakładkami progowymi i podwójną końcówką układu wydechowego. W środku zamontowano m.in. aluminiowe pedały, skórzaną kierownicę od wersji GT i kilka chromowanych dodatków oraz elementów wykończonych fortepianową czernią.